Wartości „Skin Float” w CS2 (CS:GO): Wszystko o poziomach zużycia

#CS2 (CS:GO) Skins
#guides

Od „Battle-Scarred” po „Factory New” — wszystkie skórki CS2 (CS:GO) są podzielone na kilka kategorii w zależności od stopnia zużycia, co ma bezpośredni wpływ na wygląd zużytych wykończeń broni oraz na ich cenę.

W tym obszernym przewodniku zagłębimy się w pojęcie „float” w grze Counter-Strike 2, przyjrzymy się, jak działa, przeanalizujemy różne kategorie wartości float, omówimy różne metody sprawdzania tych wartości oraz wyjaśnimy, jaki wpływ na cenę skórki ma jej poziom zużycia.

Czym jest „Skin Float” w CS2 (CS:GO)?

Wartość zmiennoprzecinkowa skórki w CS2, zwana również poziomem zużycia, to wskaźnik liczbowy określający stopień zużycia skórki w grze Counter-Strike. Przyjmuje wartości od 0 do 1, gdzie 0 oznacza najniższy poziom zużycia, a 1 – najwyższy. Zasadniczo wartość ta określa stan skórki i wpływa na jej wygląd w grze.

W grze wszystkie skórki podzielono na pięć głównych klas wartości zmiennoprzecinkowych, z których każda odpowiada innemu stopniowi zużycia. Kategorie te oraz zakresy ich wskaźników zmiennoprzecinkowych przedstawiono poniżej, od najgorszego do najlepszego:

  • Battle-Scarred (0.45 to 1.00)
  • Well-Worn (0.38 to 0.45)
  • Field-Tested (0.15 to 0.38)
  • Minimal Wear (0.07 to 0.15)
  • Factory New (0.00 to 0.07)

Im niższa jest wartość parametru „float” w CS2, tym nowsza i bardziej nieskazitelna wygląda skóra, natomiast wyższe wartości tego parametru wskazują na bardziej zużyty i pokryty śladami walk wygląd.

Jak działa „float” w CS2 (CS:GO)?

Wartość typu float CS2 wykończenia broni jest określana przez losowy wzór przypisany podczas tworzenia skórki. Wzór ten jest w istocie teksturą nałożoną na wykończenie broni, a wartość typu float wpływa na to, w jakim stopniu wzór ten jest wyeksponowany.

Gdy skórka zostanie zdobyta z skrzynki, jako łup lub w ramach umowy wymiany w grze Counter-Strike 2, jej wartość rynkowa jest już ustalona i nie można jej zmienić. Wbrew powszechnemu przekonaniu, z którym boryka się wielu nowicjuszy w Counter-Strike, elementy kosmetyczne w grze nie ulegają zużyciu z upływem czasu, co oznacza, że bez względu na to, ile rozgrywek rozegrasz z daną skórką lub ile czasu minie od momentu dodania jej do ekwipunku, jej malowanie nie będzie się łuszczyć, a kolory nie wyblakną.

Z drugiej strony nie można nic zrobić, aby poprawić poziom zużycia żadnej skórki znajdującej się w ekwipunku. Jeśli więc chcesz zdobyć skórkę o wyższym lub niższym wskaźniku CS2 float, jedynym sposobem jest sprzedanie tej, którą posiadasz, i zakup skórek o pożądanym wskaźniku.

Niektóre skórki w CS2 mają ograniczenia zakresu wartości zmiennoprzecinkowych, co oznacza, że ich warianty nie mogą mieć indeksu zmiennoprzecinkowego wyższego lub niższego od wartości granicznej. Na przykład zakres wartości zmiennoprzecinkowych rękawic w CS2 wynosi od 0,06 do 0,80, a nie standardowe 0,00 do 1.

Kategorie wartości skinów typu „Float” w grze Counter-Strike 2

Skoro omówiliśmy już podstawy, przyjrzyjmy się bliżej przykładom skórek z każdej z pięciu istniejących kategorii wytrzymałościowych w CS2 i przeanalizujmy ich cechy charakterystyczne.

Jako przykłady porównamy trzy różne rodzaje elementów kosmetycznych w CS2: wykończenie broni, skórkę noża oraz skórkę rękawic, z których każda występuje w pięciu stopniach zużycia. Są to skórki: AK-47 | Case Hardened, Karambit | Case Hardened oraz Hydra Gloves | Case Hardened.

Factory New

Stan „Factory New” to najlepszy możliwy stan w grze Counter-Strike i, jak sama nazwa wskazuje, skórki w tym stanie charakteryzują się najniższym poziomem zużycia, wynoszącym od 0,00 do 0,07. Są one w idealnym stanie i wykazują minimalne ślady użytkowania.

Skórka CS2 prosto z fabryki, charakteryzująca się idealnym stanem, żywą kolorystyką, wyrazistymi szczegółami i minimalnymi śladami zużycia; zakres wartości float od 0,00 do 0,07.

Nowe, fabryczne naklejki często charakteryzują się żywą kolorystyką, wyrazistymi szczegółami i ogólnie nieskazitelnym wyglądem. Naklejki te cieszą się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów i zazwyczaj osiągają wyższe ceny na rynku.

Minimal Wear

Skórki z minimalnymi śladami zużycia, których wskaźnik zużycia w grze Counter-Strike 2 wynosi od 0,07 do 0,15, wykazują niewielkie oznaki zużycia, ale ogólnie pozostają w niemal doskonałym stanie.

Pokrywa CS2 o minimalnym stopniu zużycia, z niewielkimi śladami zużycia, zachowująca doskonały wygląd i przystępną cenę; zakres pływalności od 0,07 do 0,15.

Chociaż mogą mieć drobne rysy lub niedoskonałości, nadal zachowują swój atrakcyjny wygląd, co oznacza, że te nakładki stanowią idealny kompromis między zadbanym wyglądem a przystępną ceną.

Field-Tested

Skórki przetestowane w boju wykazują umiarkowane zużycie, a ich wartość pływalności mieści się w przedziale od 0,15 do 0,38, co wskazuje, że miały one swoją porcję akcji na polu bitwy. Widoczne są na nich wyraźne ślady użytkowania, w tym zadrapania, otarcia i wyblakłe kolory.

Skóra CS2 sprawdzona w praktyce, z umiarkowanymi śladami zużycia, widocznymi zadrapaniami, otarciami i wyblakłymi kolorami; zakres pływalności od 0,15 do 0,38.

Pomimo dość porysowanego wyglądu skórki z serii „Field-Tested” cieszą się popularnością wśród graczy poszukujących atrakcyjnych wizualnie opcji w bardziej przystępnej cenie.

Well-Worn

Skórki typu „Well-Worn”, których wartość na skali CS2 mieści się w przedziale od 0,38 do 0,45, wykazują znaczne ślady zużycia, w tym widoczne rysy, skazy i wyblakłe kolory.

Skórka „Well-Worn” do CS2, charakteryzująca się znacznym zużyciem i surowym wyglądem, o zakresie wartości float od 0,38 do 0,45.

Skórki te zostały poddane intensywnemu użytkowaniu i charakteryzują się postarzonym wyglądem. Skórki typu „Well-Worn” często przypadają do gustu graczom, którzy albo poszukują bardziej surowej i zahartowanej w bojach estetyki, albo chcą zaoszczędzić więcej pieniędzy na swoim arsenale.

Battle-Scarred

Skórki z kategorią „Battle-Scarred” znajdują się w najwyższym przedziale zużycia, wynoszącym od 0,45 do 1, co stanowi najszerszy zakres spośród wszystkich stanów. Oznacza to, że skórki z kategorią „Battle-Scarred” najczęściej można zdobyć z skrzynek CS2.

Skin „Battle-Scarred” do CS2 z wyraźnymi śladami zużycia, znacznym wyblaknięciem kolorów i surowym urokiem, zakres wartości float od 0,45 do 1,00.

Skóry te noszą ślady niezliczonych bitew – widać na nich wyraźne rysy, otarcia i znaczne wyblaknięcie koloru. Skóry „Battle-Scarred” słyną ze swojego uroku wynikającego z blizn wojennych i często są wybierane przez osoby poszukujące surowego, zużytego w walce wyglądu w przystępnej cenie.

Jak sprawdzić wartość Float skórek w CS2 (CS:GO)

Aby sprawdzić wartość typu float skórki w CS2, można skorzystać z różnych metod. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest sprawdzenie skórki bezpośrednio w grze. Klikając prawym przyciskiem myszy na przedmiot w ekwipunku CS2 i wybierając opcję „Zbadaj”, można wyświetlić jego wartość typu float wraz z wzorem i poziomem zużycia.

Ponadto możesz sprawdzić poziom zużycia skórek CS2 w swoim inwentarzu na Steamie lub w inwentarzach innych graczy, którzy udostępnili swoją kolekcję publicznie. Ponadto zewnętrzne strony internetowe i narzędzia tworzone przez społeczność udostępniają bazy danych wartości float, w których można wyszukiwać konkretne skórki i sprawdzać ich wartości float.

Jak wartość pływająca skóry wpływa na jej cenę

Wartość wskaźnika „float” skórki CS2 ma znaczący wpływ na jej cenę na rynku. Zasadniczo skórki typu „Factory New” osiągają wyższe ceny ze względu na swój nieskazitelny stan i popularność wśród kolekcjonerów.

Skórki z serii „Minimal Wear” i „Field-Tested” często mieszczą się w bardziej przystępnym przedziale cenowym, zapewniając dobry kompromis między atrakcyjnością wizualną a ceną.

Skórki „Well-Worn” i „Battle-Scarred”, charakteryzujące się znacznym stopniem zużycia, są zazwyczaj najtańszymi opcjami. Należy jednak pamiętać, że niektóre rzadkie lub poszukiwane skórki mogą stanowić wyjątek od tej ogólnej reguły i osiągać wyższe ceny niezależnie od stopnia zużycia.

Zatem zazwyczaj im lepszy stan skóry, tym wyższa jest jej wartość. Należy jednak pamiętać, że zasada ta nie zawsze ma zastosowanie. Zdarzają się przypadki, w których niektóre wykończenia, mimo gorszego stanu, są w rzeczywistości cenniejsze ze względu na swoją niezwykłą rzadkość.

Wartości „float” skórek w CS2 – easter eggi

Niektóre skórki broni w grze Counter-Strike zawierają różne ukryte elementy, które ujawniają się w miarę wzrostu wskaźnika zużycia skórki w CS2 od najniższego do najwyższego poziomu. Na przykład skórka Tec-9 | Hades w stanie „Factory New” zawiera wizerunki hełmów, które powoli zamieniają się w szkielety wraz ze wzrostem poziomu zużycia skórki.

Nova | Toy Soldier to zabawka w kształcie strzelby w kolorze zielonym, a wraz ze wzrostem jej wskaźnika pływalności ujawniają się na niej obrazki żołnierzyków i pojazdów, które wyglądają, jakby zostały narysowane ręcznie przez dziecko.

Ponadto, mimo że naklejki w Counter-Strike 2 nie mają właściwości „float”, te przyklejone na broni można podrapać, aby nadać im bardziej zużyty wygląd. Po wykonaniu tej czynności większość naklejek w CS2 ujawnia ukryte elementy.

W grze Counter-Strike istnieją również skórki, które zawierają „ukryte” easter eggi w indeksie float cap. Chociaż autorzy nigdy nie potwierdzili tych faktów i może to być jedynie zbieg okoliczności, warto je sprawdzić.

Współczynnik pływalności modelu MAC-10 | Propaganda wynosi 0,62, a rok 1962 to rok „kryzysu kubańskiego”. Ponadto wartość 0,58 dla nakładki pływającej modelu MP5-SD | Autumn Twilly prawdopodobnie nawiązuje do powstania NASA, które miało miejsce jesienią 1958 roku.

Inne fakty dotyczące poziomów zużycia skórek w CS2 (CS:GO)

Omówiliśmy już najważniejsze informacje dotyczące floata w CS2 i zapoznaliśmy się z przykładami skórek CS2 w każdym ze stanów. Istnieje jednak kilka dość interesujących faktów dotyczących floata w Counter-Strike 2, którymi chcielibyśmy się z wami podzielić.

  • Nie wszystkie wersje wykończenia broni w grze Counter-Strike występują we wszystkich pięciu stanach. Na przykład wersje wykończenia dla modeli M4A1-S, MP9 i AUG z rodziny skórek „Hot Rod” są dostępne wyłącznie w stanach „Factory New” i „Minimal Wear”, natomiast model P250 | Asiimov w ogóle nie posiada wariantów w stanie „Factory New”.
  • Często stan zużycia określa się za pomocą skrótów, takich jak „FN” (Factory New – fabrycznie nowy), „MW” (Minimal Wear – minimalne zużycie), „FT” (Field-Tested – przetestowany w terenie) i tak dalej, skracając nazwę do dwóch pierwszych liter.
  • Czarne Asiimovy (lub Blackimovy) to wersje AWP | Asiimov z śladami walki, o współczynniku CS2 wynoszącym 0,96 lub więcej, które wyróżniają się całkowicie czarną lunetą. Ich cena zaczyna się od 80 dolarów.
  • W pewnym momencie, gdy gra CS2 znajdowała się w fazie rozwoju, pierwotnie zakładano, że wygląd zewnętrzny skórek będzie się z czasem zużywał, aby podkreślić ich „status weterana”. Twórcy zrezygnowali jednak z tego pomysłu po przetestowaniu go na poszczególnych wykończeniach. Obecnie wskaźnik ustalonego z góry poziomu zużycia skórki w CS2 nie zmienia się w żadnych okolicznościach.

To naprawdę fascynujące! Teraz wiesz już wszystko o „floacie” w Counter-Strike 2 i o tym, jak wpływa on na wygląd broni w grze.

Podsumowanie!

Jak już wspomnieliśmy, wskaźnik zużycia w grze „Counter-Strike 2” odzwierciedla stopień zużycia i stan skórek w grze, stając się kluczowym czynnikiem zarówno dla kolekcjonerów, jak i handlowców przy ustalaniu wartości ich wirtualnych zasobów. Określa on stopień zużycia i stan skórek w grze, wpływając na ich atrakcyjność wizualną i wartość rynkową. Niższe wartości wskaźnika „float” są zazwyczaj preferowane ze względu na minimalny poziom zużycia, co sprawia, że są one bardziej pożądane i cenne.

Zapraszamy do zapoznania się z blogiem Hellcase, gdzie znajdziecie więcej materiałów na temat skórek do gry „Counter-Strike” i innych elementów kosmetycznych, szczegółowe poradniki do gier oraz aktualności ze świata e-sportu. Bądźcie na bieżąco!

Najczęściej zadawane pytania dotyczące Skin Float

Jaka jest zalecana wartość pływania w CS2?

Oczywiście im niższy wskaźnik wartości „float” skórki CS2, tym lepiej będzie ona wyglądać pod względem stopnia zużycia, wyblaknięcia kolorów i liczby zadrapań. Najlepsza wartość wskaźnika „float” to 0,00, najgorsza to 1, a za dobrą wartość uważa się wartość poniżej 0,38, która jest maksymalnym wskaźnikiem dla stanu „Field-Tested”.

Jaki jest zakres pływalności zapewniający minimalne zużycie?

W grze CS2 zakres wartości zmiennoprzecinkowych dla wariantów skórek w stanie „Minimal Wear” wynosi od 0,07 do 0,15.

W jaki sposób zużycie skórek wpływa na cenę skórek w CS2?

Im niższa wartość wskaźnika „float” skórki CS2, tym lepiej będzie ona wyglądać pod względem stopnia zużycia, wyblaknięcia kolorów i liczby zadrapań, a tym samym tym więcej będzie kosztować. Jednak mimo gorszego stanu niektóre wersje mogą być w rzeczywistości cenniejsze ze względu na swoją niezwykłą rzadkość.

Jaka jest klasa zużycia w CS2 i jak się ona ma do wartości pływalności?

W CS2 wskaźnik zużycia, zaliczany do kategorii stanu powierzchni, dzieli się na pięć grup, z których każda ma odpowiedni zakres wartości zmiennoprzecinkowych:
„Znaki walki” (od 0,45 do 1,00)
„Znacznie zużyty” (od 0,38 do 0,45)
Sprawdzony w terenie (od 0,15 do 0,38)
Minimalne zużycie (od 0,07 do 0,15)
Fabrycznie nowy (od 0,00 do 0,07)

Czy są dostępne jakieś tabele wartości float dla skórek CS2?

Tak, dostępna jest tabela wartości wskaźnika „float” dla skórek CS2, która jest łatwa do zrozumienia i zapamiętania (od najgorszego do najlepszego stanu):
„Battle-Scarred” (0,45–1,00)
„Well-Worn” (0,38–0,45)
„Field-Tested” (od 0,15 do 0,38)
„Minimal Wear” (od 0,07 do 0,15)
„Factory New” (od 0,00 do 0,07)