Kompletny przewodnik po skinach z efektem zanikania w CS2: wzory, wartości procentowe i nie tylko
Cześć! Czy właśnie rozpakowałeś najfajniejszą skórkę Fade w Hellcase i chcesz sprawdzić jej procentową szansę na pojawienie się? A może szukasz pełnej skórki Fade i najlepszego narzędzia do sprawdzania wzorów w CS? Tak czy inaczej, ten artykuł okaże się pomocny. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest po prostu sprzedanie go na Steam Marketplace, nie wiedząc, że posiadany przez ciebie wzór może okazać się prawdziwą kopalnią złota.
Ten artykuł to lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce kupić lub sprzedać skórkę typu Fade. Omówimy w nim podstawowe informacje dotyczące wszystkich skórek typu Fade w CS2: czym są wzory Fade, jakie są różnice w ich wyglądzie oraz jak obliczyć procent Fade danej skórki. Zaufaj nam – kiedy już zapoznasz się z tymi informacjami, będziesz gotowy na polowanie na rynku CS2.
In article you will find:
Czym są wzory zanikania w programie CS2?
„To nie jest tylko broń, to temat do rozmowy – Imogen, praktykantka handlarza bronią”.
Jak wynika z opisu fabularnego, noże Fade w CS2 to coś więcej niż tylko zwykła broń. Skórki Fade należą do najbardziej poszukiwanych przedmiotów w CS2 i nie bez powodu. Są żywe i niepowtarzalne, a każda z nich charakteryzuje się pięknym wzorem z gradientem.

To, co czyni je wyjątkowymi, to fakt, że każdy wzór Fade różni się od pozostałych ze względu na różne wskaźniki wzoru, które wpływają na sposób rozłożenia kolorów na całej powierzchni ostrza. I tak, to właśnie rozkład kolorów ma największy wpływ na wartość skórki Fade.
Czym są wartości procentowe wyblaknięcia w skórkach z efektem wyblaknięcia w CS2?
Większość wzorów skórek w CS:GO to prawdziwe cuda matematyki. W zależności od wskaźnika wzorów w CS:GO konkretny wariant skórki może wyglądać zupełnie inaczej niż pozostałe w tej serii.
To samo dotyczy rodziny Fade – jednej z najcenniejszych kolekcji wzorów skórek w CS:GO. Termin „procent Fade” w CS2/CS:GO oznacza, jaka część broni jest pokryta kolorowym wzorem z gradientem.
Waha się od 1% do 100%, a na jego wartość bezpośredni wpływ ma identyfikator wzoru skórki. Jak zapewne się domyślacie, skórka typu „Fade” o wartości 100% jest najrzadszym i najdroższym rodzajem skórek z serii „Fade”. Dlatego warto wiedzieć, jak sprawdzić procentowy poziom efektu „Fade”. Przejdźmy teraz do szczegółów.
Czym są fryzury typu „Full Fade” i „99% Fade”?
Wzór „Full Fade” (100%) jest bez wątpienia najcenniejszym wariantem wzorów typu „Fade”. Zapewnia maksymalne pokrycie kolorem przy idealnym rozłożeniu gradientu. W rzeczywistości jest on tak rzadki, że każdy typ noża ma określone numery wzorów, które kwalifikują się jako „Full Fade”. Istnieją również „Fake Full Fade”. Jednak, jak wiadomo, nie da się tego przeoczyć, gdy zna się różnicę. Oto tabela z indeksami wzorów Full Fade w grze CS:GO:
| Karambit, nóż Talon | 16, 129, 146, 152, 241, 281, 292, 332, 344, 359, 393, 412, 541, 602, 628, 649, 673, 688, 701, 743, 777, 792, 918, 994 |
| Nóż kukri | 34, 41, 87, 93, 105, 205, 256, 326, 341, 348, 403, 468, 520, 521, 527, 575, 576, 583, 601, 636, 648, 651, 668, 714, 742, 763, 807, 892, 897, 910, 911, 944, 961, 975 |
| Nóż Navaja | 41, 87, 93, 205, 326, 341, 348, 403, 468, 520, 527, 575, 583, 601, 636, 651, 742, 763, 807, 897, 910, 911, 961 |
| Nóż składany | 41, 87, 93, 205, 326, 341, 348, 403, 468, 520, 521, 527, 575, 601, 636, 651, 668, 714, 763, 807, 848, 897, 910, 911, 961 |
| Nóż do jelit | 41, 87, 93, 326, 341, 403, 468, 520, 521, 575, 636, 651, 763, 897, 910, 911, 961 |
| Nóż typu Bowie | 34, 41, 87, 93, 105, 205, 256, 326, 341, 348, 403, 468, 520, 521, 527, 575, 576, 583, 601, 636, 648, 651, 668, 714, 742, 763, 807, 892, 897, 910, 911, 944, 961, 975 |
| Nóż myśliwski | 41, 87, 93, 205, 326, 341, 348, 403, 468, 520, 521, 527, 575, 601, 636, 651, 668, 714, 763, 807, 892, 897, 910, 911, 961 |
| Nóż typu falchion | 41, 87, 93, 326, 341, 403, 468, 520, 521, 527, 575, 636, 651, 763, 897, 910, 911, 961 |
| Bagnet | 34, 41, 87, 93, 205, 256, 326, 341, 348, 403, 468, 520, 521, 527, 575, 583, 601, 636, 651, 668, 714, 742, 763, 807, 848, 892, 897, 910, 911, 944, 961 |
| Bagnet M9 | 41, 87, 93, 205, 326, 341, 348, 403, 422, 468, 520, 521, 527, 575, 583, 601, 636, 651, 668, 714, 742, 763, 807, 892, 897, 910, 911, 961 |
| Butterfly, Classic, Nomad, Paracord, Skeleton, Stiletto, Survival, Ursus, Shadow Daggers | 41, 87, 93, 205, 326, 341, 348, 403, 468, 520, 527, 575, 583, 601, 636, 651, 742, 763, 807, 892, 897, 910, 911, 961 |
| AWP | 16, 129, 146, 152, 241, 281, 292, 332, 344, 359, 393, 412, 541, 602, 628, 649, 673, 688, 701, 743, 777, 792, 918, 994 |
| Glock-18 | 34, 41, 87, 93, 205, 256, 326, 341, 348, 403, 468, 520, 521, 527, 575, 583, 601, 636, 651, 668, 714, 742, 763, 807, 848, 892, 897, 910, 911, 944, 961 |
*Źródło: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2875620478
Noże typu „99% Fade”, często nazywane „Fake Full Fade”, są niemal identyczne jak noże typu „Full Fade”. Istnieją jednak niewielkie różnice, które trudniej dostrzec. Dobrą wiadomością jest to, że mają niemal taką samą wartość, ale są dostępne w niższej cenie. Jeśli więc dysponujesz ograniczonym budżetem, zakup noża typu 99% Fade lub noża o niższym procencie Fade jest atrakcyjną alternatywą, którą warto rozważyć. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawdzić procent Fade, omówimy to również później.
Inne wartości procentowe skórek do gry Fade CS2
Jeśli wydaje ci się, że wartości procentowe efektu Fade w CS2 (CS:GO) powinny być niższe, to masz rację. Wszystkie skórki Fade mają wartość procentową sięgającą nawet 80%. Tak jest, nie 1% ani 0%. Zobaczmy, czego możesz się spodziewać po niższych poziomach wartości procentowych Fade w CS2/CS:GO.
95%+ blaknięcie
Wzory z ponad 95-procentowym stopniem wyblaknięcia wyglądają przepięknie. Prawie nie widać szarości, a jeśli już się pojawia, to w mniej widocznych miejscach. Dzięki temu nie psuje to ogólnego wyglądu.
Wyblaknięcie o ponad 90%
Jeśli chodzi o skórki z efektem Fade o nasyceniu powyżej 90%, to albo jest na nich tylko odrobina szarości, albo jest jej naprawdę dużo. Mówiąc dokładniej, szarość zajmuje nawet ¼ powierzchni broni.
85% i mniej
W tych skórach z serii „Fade”, których wartość wzrosła z 80% do 85%, przeważa kolor szary. Dla niektórych graczy nie ma to większego znaczenia. Ostrza nadal wyglądają dobrze, choć nie są już tak żywe jak w innych wariantach. Rynek CS2 jest dość nasycony tymi skórami, więc nie są one zbyt cenne.
Wzory cieniowania i ich charakterystyczne kolory
Jest żółty, jest fioletowy, jest różowy… Ech, a do tego jeszcze ten brzydki szary! Cóż, nic na tym świecie nie jest idealne. Nic dziwnego, że skórki Fade w CS2 też mają swoje drobne niedoskonałości. W tym przypadku chodzi o szary kolor we wzorach, a jego obecność może drastycznie obniżyć cenę wzoru Fade, zwłaszcza gdy jest go dużo.
Jak sprawdzić procent wyblaknięcia skórek w CS2?
Jak więc sprawdzić, na ile dany nóż jest „wyblakły”? Okazuje się, że sprawdzenie wartości procentowej wyblaknięcia jest równie proste, jak sprawdzenie wartości typu float skórek w CS2 (CS:GO). Można to zrobić na kilka różnych sposobów, a my omówimy każdy z nich.
Korzystanie z narzędzi specjalistycznych i kalkulatorów
Dzięki pełnym pasji członkom społeczności CS2, którzy niestrudzenie pracują nad wieloma narzędziami i innymi fajnymi rozwiązaniami, możemy teraz sprawdzić „float” w CS2 (CS:GO) oraz obliczyć procent wyblaknięcia skórki za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Ty też możesz to zrobić. Wystarczy skorzystać z internetowego narzędzia do sprawdzania wyblaknięcia w CS2/CS:GO, takiego jak to. Albo tego. Radzimy jednak porównać wyniki z kilku narzędzi, aby uzyskać dokładniejsze informacje, choć większość z nich jest wystarczająco precyzyjna.
Wnioski płynące z identyfikatorów wzorców
Narzędzia CS2/CS:GO Fade Checker nie są jedynymi sposobami oszacowania wartości i ceny skórki Fade. Jeśli masz dobrą pamięć (lub po prostu jesteś wystarczająco uparty), możesz zapamiętać wszystkie indeksy wzorów z linii Fade, stając się samodzielnym sprawdzaczem wzorów w CS. Brzmi to niezwykle fajnie, ale nie jest zbyt realistyczne. Dlatego kolejna opcja też jest dobra.
Wskazówki ułatwiające kontrolę wzrokową powłok typu „fade”
Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ilość szarych i szaro-beżowych obszarów na broni. W końcu to właśnie one obniżają wartość skórki Fade.
Zakres wartości procentowych wyblaknięcia dla skórek CS2
Wspominaliśmy już, że w CS2 (CS:GO) procentowy poziom Fade wzrasta z 80% do 100%. Uwierzyliście nam? Zaskoczyliśmy was! Zobaczmy, o co w tym wszystkim chodzi.
Zakres wartości wyblaknięcia noży typu falchion
Chociaż większość osób zakłada, że wartości procentowe efektu „Fade” w CS2 sięgają maksymalnie 100%, sprawa nie jest tak prosta. W rzeczywistości wartość ta sięga nawet 110%, ale nie dotyczy to wszystkich skórek z efektem „Fade”. Chodzi o noże Falchion.
Podczas oglądania w grze zauważysz, że kolory owijają się wokół rękojeści, tworząc bardziej kompleksowy efekt cieniowania niż w przypadku innych noży. Należy jednak pamiętać, że nóż typu falchion nie musi osiągnąć 110%, aby uznać go za „Full Fade”.
Tradycyjne oznaczenie „100% Fade” nadal odnosi się do wzorów, które zapewniają całkowite pokrycie ostrza przy optymalnym rozłożeniu koloru. Efekt „fade” na rękojeści jest traktowany wyłącznie jako dodatkowa cecha charakterystyczna dla tego modelu noża. Dodatkowa cecha, za którą trzeba jednak zapłacić dodatkowe setki dolarów.
Wartości procentowe zużycia noży typu karambit i talon

Chociaż noże Karambit i Talon należą do tej samej serii Fade, co pozostałe skórki, sposób obliczania ich wartości procentowej w ramach serii Fade jest nieco inny.
Zamiast jednej wartości procentowej określającej stopień wyblaknięcia, w przypadku tych noży stosuje się system trzech liczb (np. 90/5/5), które odpowiadają odpowiednio proporcjom koloru różowego, fioletowego i żółtego.
Wpływ wzorów cieniowania i wartości procentowych na odcień skóry
Zasada, która pomaga wyjaśnić politykę cenową wszystkich skórek z serii Fade, jest prosta: „Wyższy procent + mniejszy margines = wyższa cena”. Jednak na wartość skórki Fade wpływają również inne czynniki, niezależnie od tego, czy chodzi o nóż, czy broń palną. Zanim zdecydujesz się na zakup skórki Fade, weź pod uwagę takie kwestie, jak rozmieszczenie wzoru oraz widoczność śladów zużycia.
Rzadkie wzory Fade w CS2 (CS:GO)
Podobnie jak w przypadku każdego innego zestawu wzorów noży (lub broni) w CS2, niektóre warianty skórek Fade są rzadsze od innych. Tak po prostu jest. Skoro już wiesz, jak sprawdzić procentowy poziom Fade’u w CS2/CS:GO, przejdźmy do bardziej ekscytujących tematów, w tym do najrzadszych wzorów Fade’u. Większość z nich nie jest tak droga jak najlepsze wzory Case Hardened, ale i tak są naprawdę imponujące!
„True 90/10” | Karambit

Skórka „100% Karambit Fade”, znana również w społeczności CS2 jako „True 90/10”, jest jedną z najrzadszych i najdroższych skórek Fade, jakie można zdobyć w CS2. Charakteryzuje się unikalnym wykończeniem składającym się w 90% z różu i w 10% z żółci, bez domieszki fioletu. Jest niemal tak samo cenna jak wzór AK-47 | Case Hardened Blue Gem.
„Absolute Max” | Glock-17
Wzór „Absolute Max” można natychmiast rozpoznać po charakterystycznej suwadle, w której dominuje kolor fioletowy. W odróżnieniu od innych wariantów Glock Fade, wzór ten charakteryzuje się maksymalnym pokryciem fioletem przedniej części suwadle oraz idealnym przejściem kolorystycznym od fioletu do różu.
„Full Fade” | Nomad Knife

Kolejnym rzadkim egzemplarzem z serii „100% Fade” jest nóż Nomad. Po raz pierwszy zaprezentowany podczas operacji „Shattered Web”, nóż Nomad szybko zyskał popularność dzięki unikalnemu kształtowi ostrza i imponującym wariacjom kolorystycznym Fade. Autentyczny nóż Nomad Knife w wersji 100% Fade (Full Fade) charakteryzuje się pełnym spektrum kolorów z maksymalnym nasyceniem fioletu na czubku ostrza.
Najlepsze skórki z efektem fade w CS2, na które warto zwrócić uwagę przy kompletowaniu kolekcji
Chcesz zainwestować w skórki do CS2, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skórki z serii „Fade” mogą okazać się najlepszym wyborem. Te piękne skórki o gradientowych kolorach niezmiennie plasują się wśród najbardziej pożądanych w grze, a ich wartość rośnie z upływem czasu. Przyjrzyjmy się teraz najbardziej obiecującym skórkom z serii „Fade”, które warto dodać do swojej kolekcji w 2024 roku.
Skórka 1: AWP | Fade

Dodano: 3 grudnia 2020 r. (Operacja „Złamany Kieł”)
Cena początkowa: 1 500 dolarów
Czy StarTrak™ jest dostępny: tak
Skórka AWP | Fade w CS2 szybko stała się jedną z najbardziej poszukiwanych skórek do karabinu AWP w CS2. Cena AWP | Fade w dużym stopniu zależy od procentowego stopnia wyblaknięcia oraz poziomu zużycia skórki. W CS2 skórka AWP | Fade charakteryzuje się charakterystycznym gradientem, który rozciąga się od lunety do lufy. Średnia cena skórki AWP | Fade wynosi ponad 1 500 dolarów za sztukę.
Skórka 2: Klasyczny nóż | Fade

Dodano: 18 października 2019 r. (sprawa CS20)
Cena wyjściowa: 780 dolarów
Czy StarTrak™ jest dostępny: tak
Klasyczny | Efekt „Fade” w CS2 to, cóż, klasyczny efekt przejścia. Moglibyśmy na tym zakończyć opis tego noża, ale to nie wszystko. Jego gładka powierzchnia ostrza doskonale eksponuje wzór „fade”, dzięki czemu noże z pełnym wzorem „fade” są bardzo pożądane wśród kolekcjonerów. Podoba Ci się to, co widzisz? Klasyczny nóż | Fade kosztuje około 800 dolarów.
Skórka 3: Nóż Talona | Fade

Dodano: 2 sierpnia 2018 r. (sprawa Horizon)
Cena początkowa: 1 600 dolarów
Czy StarTrak™ jest dostępny: tak
Nóż Talon Fade wykorzystuje unikalny system procentowy (format 90/5/5), który odróżnia go od innych noży typu fade. Jego zakrzywione ostrze w charakterystyczny sposób eksponuje wzór fade, a stopień zużycia narożników ma znaczący wpływ na wartość noża Talon | Fade. Cena wynosi około 2 000 dolarów.
Skórka 4: Bayonet | Fade

Dodano: 14 sierpnia 2013 r. (skrzynka z bronią w CS:GO)
Cena początkowa: 1 000 dolarów
Czy StarTrak™ jest dostępny: tak
Bajonet „Fade” z CS2 jest nieco mniej popularny niż bajonet M9, ale jest równie dobry. Jako jeden z pierwszych noży typu fade, charakteryzuje się wzorem Full Fade z pięknymi fioletowymi wykończeniami na czubku i zachowuje stałą wartość w miarę upływu czasu. Bayonet | Fade w CS2 kosztuje nieco ponad 1 000 dolarów.
Skórka 5: Glock-18 | Fade

Dodano: 14 sierpnia 2013 r. (Kolekcja „The Assault”)
Cena początkowa: 1 500 dolarów
Czy StarTrak™ jest dostępny: tak
Glock-18 | Fade to jedna z najbardziej kultowych skórek w CS2. Jej wzór „Absolute Max” jest wyjątkowy – charakteryzuje się maksymalnym nasyceniem fioletu na suwaku. To, co gracze cenią w tej skórce najbardziej, to prawdopodobnie prostota projektu łącząca ciemną, metaliczną rękojeść z jaskrawą suwaczką. Jeśli chcesz zdobyć tę perełkę, przygotuj się na wydatek rzędu ponad 1500 dolarów.
Skórka 6: M4A1-S | Fade

Dodano: 2 października 2024 r. (Kolekcja „Sport i boisko”)
Cena początkowa: 500 dolarów
Czy StarTrak™ jest dostępny: tak
Najnowszy dodatek do serii Fade, M4A1-S | Fade , charakteryzuje się (co nie jest zaskoczeniem) klasycznym gradientem typu „fade”. Wygląda świetnie i będzie wspaniałym uzupełnieniem twojego ekwipunku w CS2. Jak na skórkę z serii Fade, jej cena plasuje się w średnim przedziale.
Skin 7: Nóż motylkowy | Fade

Dodano: 1 lipca 2014 r. (Walizka z bronią z operacji „Breakout”)
Cena początkowa: brak danych
Czy StarTrak™ jest dostępny: tak
Jedna z najdroższych skórek dla postaci Fade’a – „Butterfly Knife | Fade” – charakteryzuje się płynną animacją połączoną z pięknymi wzorami cieniowania. Jest niezwykle rzadka, więc nie jesteśmy nawet pewni, ile kosztuje. Na pewno ponad 5 000 dolarów!
Wskazówki dotyczące zbierania skórek z efektem wyblaknięcia
Zbierając skórki Fade, skupianie się wyłącznie na wartości procentowej przypomina ocenianie książki po okładce. Wiesz już, jak sprawdzić wartość procentową Fade, ale są też inne kwestie, które warto wziąć pod uwagę. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek na ten temat!
Weź pod uwagę nie tylko procentowy spadek wartości
Oczywiście przed zakupem lub sprzedażą skórki Fade w CS2/CS:GO koniecznie trzeba skorzystać z narzędzia do sprawdzania jej stanu. To jednak dopiero początek. Należy również zwrócić uwagę na poziom zużycia skórki. Chociaż wszystkie skórki Fade są dostępne wyłącznie w stanach „Factory New” (0,00–0,07) i „Minimal Wear” (0,07–0,08), widoczność zużycia może się znacznie różnić w ramach tych wąskich przedziałów.
Zwróć uwagę na indeks wzorów
Doświadczeni gracze często zapamiętują te „złote” numery wzorów – ty też powinieneś. Dwie identyczne wartości procentowe wyblaknięcia CS2 mogą mieć zupełnie różne znaczenie w zależności od numerów wzorów i broni, do której są zastosowane. Aby ułatwić sobie sprawę, wystarczy zajrzeć do tabeli ze skórkami z pełnym wyblaknięciem, którą udostępniliśmy na początku tego artykułu.
Kupuj skórki Fade na bezpiecznych stronach internetowych
Wysoka wartość skórek w grze „Fade” sprawia, że są one głównym celem oszustów. Korzystaj wyłącznie z renomowanych platform handlowych o sprawdzonej reputacji. Rynek Steam pozostaje najbezpieczniejszą, ale też najdroższą opcją. Witryny zewnętrzne mogą oferować korzystniejsze oferty, ale wymagają szczególnej ostrożności.
Alternatywnie możesz spróbować szczęścia na renomowanych stronach internetowych poświęconych otwieraniu skrzynek w CS2, takich jak Hellcase. Niezależnie od tego, czy szukasz swojej pierwszej skórki Fade, czy chcesz uzupełnić swoją kolekcję, Hellcase oferuje wiele ekskluzywnych skrzynek zawierających skórki Fade przy uczciwych szansach na ich zdobycie.
Podsumowanie!
Uff, zgłębienie wszystkich tajemnic skórek Fade zajęło trochę czasu, ale ta przygoda była tego warta. Wartość tych skórek tkwi w ich szczegółach, numerach wzorów i wartościach float, a my udostępniliśmy wszystkie narzędzia (w tym darmowy program do sprawdzania wzorów Fade w CS2), dzięki którym możesz podjąć świadomą decyzję i łatwo obliczyć procent Fade danej skórki.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym blogiem, gdzie znajdziesz mnóstwo ciekawych treści, takich jak poradniki dotyczące wzorów noży w CS2 czy – cóż – wszelkich wzorów skórek w CS2! Na przykład, czy wiesz, że istnieje wzór „Case Hardened” w CS:GO, który kosztuje ponad 2 miliony euro? Omówiliśmy to w naszym artykule poświęconym najdroższym wzorom noży w CS2. Zajrzyjcie do niego!
Najczęściej zadawane pytania
Karambit | Fade „True 90/10” jest uważany za najrzadszą skórkę Fade w grze CS2, obok wzoru Glock-18 | Fade „Absolute Max”.
Chociaż każdy wskaźnik Fade powyżej 85% jest całkiem niezły, optymalnym poziomem jest 95%+. Niemniej jednak każdy wynik powyżej 90% uznaje się za wartościowy. Dla porównania: najniższy wskaźnik Fade wynosi około 80%, a najwyższy – 100%.
Wartość parametru „Float” (0,00–0,08) wpływa na widoczność zużycia skórki, ale nie ma wpływu na procentowy poziom wyblaknięcia. Niższa wartość parametru „Float” zapewnia jednak bardziej estetyczny wygląd, zwłaszcza w narożnikach noży, a ponadto wpływa na cenę skórki.
Oznaczenie „100% Fade” oznacza maksymalne pokrycie kolorem z idealnym rozkładem gradientu, co sprawia, że na całej broni widać jak najmniej szarości. Wzory te mają przypisane konkretne numery i są najcenniejszymi wariantami każdej skórki typu Fade.
„Fade” to kultowe wykończenie z efektem gradientu w grze CS2, łączące kolory fioletowy, różowy i żółty w różnorodnych wzorach. Jest to stosunkowo rzadkie wykończenie, a niektóre jego warianty są niezwykle cenne.
Procent wyblaknięcia wskazuje, jaka część broni jest pokryta kolorowym (fioletowym, różowym, żółtym) gradientem w porównaniu z obszarami szarymi. Zakres wynosi od 80% do 100% (110% w przypadku niektórych skórek, np. Falchion). Wyższe wartości procentowe oznaczają bardziej żywe kolory i mniej szarości.
W programie CS2 nie ma czegoś takiego jak „Fade o wartości 0”, ponieważ wartości procentowe Fade zaczynają się w tej wersji od 80%.
Dzięki unikalnemu pokryciu rękojeści nóż Falchion może osiągnąć 110% Fade’u, czyli najwyższy możliwy wskaźnik Fade’u w grze CS2.
„Full Fade” oznacza 100-procentowe pokrycie kolorem przy optymalnym rozłożeniu wzoru i stanowi najcenniejszy wariant.
Cena karambitu typu „Fade” zaczyna się zazwyczaj od 3 500 dolarów i może sięgać nawet kilku tysięcy dolarów w przypadku egzemplarzy o idealnych wzorach, takich jak „100% True Fade”, w stanie fabrycznie nowym.
Skórka „Karambit | Fade” z gry CS2 oferuje 1 000 możliwych wariantów wzorów (wzory od 1 do 1 000), z których tylko nieliczne znane są jako wzory typu „Full Fade”. Jej rzadkość w połączeniu z charakterystycznym wyglądem sprawia, że jest to jedna z najbardziej prestiżowych skórek w grze CS2.
Nóż Karambit Fade znajdziesz w wysokiej jakości etui na noże marki Hellcase , takich jak Shiny Knives, Prince i Fall Hazard ( dodatkowe punkty za zrozumienie nawiązania).
Karambit |Fade jest niezwykle rzadki, a szanse na jego zdobycie z pudełka są bardzo niskie. Zdobycie konkretnego wzoru, takiego jak „True 90/10”, jest praktycznie niemożliwe.
Nóż motylkowy | Fade to jedna z najdroższych skórek w CS2 – ceny podstawowych wzorów zaczynają się od około 5 000 dolarów, natomiast wersje Full Fade o niskim wskaźniku float mogą osiągać cenę 10 000 dolarów i więcej.
Nóż motylkowy | Stopień wyblaknięcia waha się od 80% do 100%. Najbardziej pożądane wersje charakteryzują się wyraźnymi fioletowymi końcówkami i płynnymi przejściami kolorystycznymi.
Zapoznaj się z etui na noże klasy premium marki Hellcase, takimi jak etui„Samsara” i „Fucanlong” do noży typu Butterfly Fade | Fade skins.
AWP | Cena skórki „Fade” wynosi zazwyczaj od 800 do 3 000 dolarów, w zależności od wzoru i stopnia rzadkości. Ważny jest również moment wejścia na rynek. Jest to jedna z najpopularniejszych skórek AWP w CS2.
Skórka AWP Fade to skórka klasy „Covert”, której szansa na zdobycie z tej kolekcji wynosi około 0,64%, jednak zdobycie wzoru „Full Fade” jest znacznie rzadsze.
Talon Fade | Fade znajdziesz w zestawach „Shiny Knives ” i „Dignitary ” firmy Hellcase.
Shadow Daggers | Noże z serii Fade kosztują zazwyczaj około 200–300 dolarów, co czyni je jednymi z bardziej przystępnych cenowo noży z tej serii.
Większość kolekcjonerów uważa, że noże Butterfly Knife | Fade (100% True Fade) oraz Karambit „True 90/10” to najlepsze wybory. Noże te łączą w sobie doskonałe wzory, kultowe projekty oraz najwyższą wartość rynkową.
